Pergoly a přístřešky

Pergoly přístřešky 01Rozdíl mezi pergolou a přístřeškem je velmi neurčitý, zvláště v době, kdy se velká část zahradních pergola dodává se zastřešením. Obecně lze takto označit všechny  zastřešené pergoly  přiléhající k  rodinnému domu a tvořící tak s ním jeden celek. Spojovacím prvkem zde bývá obvykle terasa u domu, o které její majitelé zjistí, že ji ve špatném počasí nemohou používat, a hledají cestu, jak tento prostor využít i při dešti.

K jejich zastření se pak obvykle používají průhledné či průsvitné střešní krytiny, dodávané pod různými  obchodními názvy - např. Makrolon či Ondex.  Pergoly a přístřešky 02Při použití neprůhledných střešních krytin - tašky či střešní asfaltový šindel - jsou pak tyto přístřešky relativně tmavé uvnitř, zvláště pokud jsou většího půdorysného rozměru. Proto při návrhu zastřešení dobře zvažte , zda Vám střecha pergoly - přístřešku nezastíní okna do kuchyně či obývacího pokoje, a zda by nebylo vhodné uvažovat o jiným typu krytiny.

Co se nosnosti stability týče, pergolový systém Linda nabízí  dostatečně robustní konstrukční i kotvicí prvky jak pro lehké průhledné střešní krytiny, tak pro těžké asfaltové šindele nebo betonové tašky.